Imanje u Kolašinu za eko-selo - 162.000 m2
| Lokacija: | Kolašin (Crna Gora, Kolašin) |
| Površina zemljišta: | 162100m2 |
Tekst oglasa
Imanje u Kolašinu za eko-selo, centar za odmor itd.
Zemljište se nalazi u selu Višnje, opstina Kolašin, na nadmorskoj visini od 850 metara.
Ukupna površina zemljišta je 162.174 m², od čega je 60.000 m² šuma, bukovih šuma koje nikada nisu sječene. Ostatak su livade i pašnjaci.
Zemljište je prema planskoj dokumentaciji (UTU od 5. studenog 2025.) označeno kao ruralno naselje.
Indeks zauzetosti – 20%
Indeks izgrađenosti – 0,25
Opis objekata i lokacije:
Nekretnina uključuje kamenu kuću površine 72 m2 na dvije etaže. Ukupna površina kuće je 144 m². Kuća se ne koristi dugi niz godina i potrebna je renovacija. Uz kuću se nalazi pomoćni objekt od 20 m2, koji se koristi kao ljetnikovac.
Cijeli posjed sastoji se od nekoliko parcela, kako je naznačeno u vlasničkom listu. Do kuće vodi put. Rijeka Mrtvica, koja izvire 200 metara dalje, teče 50 metara ispod kuće. Put za Nikšić također je udaljen otprilike 2 km.
Kanjon Mrtvice poznat je po svojim prirodnim ljepotama i svake godine ga posjećuje sve veći broj turista.
Nekretnina je idealna za stvaranje etno sela, kao i za preprodaju, parcelizaciju, prodaju drvne itd. Ovo je obećavajuća lokacija, s vrijednošću koja raste iz godine u godinu (pod pretpostavkom da se trend iz proteklih pet godina nastavi, vrijednost će se u narednim godinama povećati višestruko).
Cijena: 3 EUR/m2
Objavljen:
Cena: 486.522,00 EUR
