Objavljen:

Samostalni knjigovođa i referent kadrovskih poslova, Veternik, Novi Sad

Lokacija: Veternik (Srbija, Novi Sad)
Naziv radnog mesta: Samostalni knjigovođa i referent kadrovskih poslova
Naziv kompanije: Pyronova IS d.o.o.

Tekst oglasa

Samostalni knjigovođa i referent kadrovskih poslova

Mesto rada:  Veternik, Novi Sad
Vrsta radnog odnosa: Puno radno vreme
Datum stupanja u radni odnos: odmah/po dogovoru
Uslovi isplate (bruto): na razgovoru za posao

Pyronova IS osnova je 1992. godine u Slovačkoj sa fokusom na zaštitu od požara. Osnovna filozofija kompanije PYRONOVA je da našim kupcima ponudimo sveobuhvatna rešenja u oblasti zaštite od požara, t. j. izrada projektne dokumentacije, isporuka opreme, ugradnja, održavanje, servis instalacija i nakon isteka garantnog perioda sistema protivpožarne opreme. PYRONOVA je jedna od liderskih kompanija u oblasti rešenja i realizacije protivpožarne zaštite na Slovačkom tržištu sa brzom ekspanzijom svojih delatnosti i u inostranstvu. Trenutno tražimo zaposlene za kompaniju u Novom Sadu u Srbiji.

Informacije o slobodnom radnom mestu

Opis posla

- Prikuplja podatke i vodi evidenciju za izradu odgovarajućih dokumenta o zaposlenima;

- Vrši kompletnu obradu podataka o zaradama zaposlenih (obračunu plata, putnih naloga, godišnjeg odmora, vodi evidenciju o prisutnosti zaposlenih, bolovanju, odbicima od zarada, naknadi štete, nagradama i bonusima, poreskim olakšicama, izrađuje isplatne liste, sačinjava sva potrebna dokumenta za PIO fond i ostale državne organe, radi prijave/promene/odjave na obavezno socijalno osiguranje i prati rokove i sl.);

- Vrši kompletnu obradu promene podataka za zaposlene prilikom upućivanja radnika na rad u inostranstvo, prati propise i izmene u procesu upućivanja zaposlenih u inostranstvo;

- Vodi evidenciju i dokumentaciju iz oblasti radnih odnosa i odgovara za njihovu potpunu i istinitu sadržinu;

- Odgovoran je za ažuriranje dokumentacije zaposlenih;

- Vodi evidenciju o imovini firme koja se daje zaposlenima na revers;

- Sarađuje sa svim odeljenjima u kompaniji, obezbeđuje i pruža sve potrebne informacije i podatke u svrhu izveštavanja o fluktuaciji zaposlenih;

- Izdaje potvrde i uverenja za zaposlene;

- Komunicira i sarađuje sa državnim institucijama  (PIO fond, RFZO, Poreska uprava, Inspekcija rada i sl.)

- Redovno izveštava direktora i neposrednog nadređenog o nastalim promenama, izmenama o zaposlenima;

- Analizira potrebe za stručnim usavršavanjem zaposlenih i daje predloge za obuke;

- Prati i vodi evidenciju obaveznih obuka za zaposlene po pitanju bezbednosti i zdravlja na radu;

- Prati razvoj i vrši implementaciju internih i zakonskih finansijskih i računovodstvenih procedura;

- Prati i primenjuje zakone i propise koje regulišu knjigovodstveno poslovanje firme;

- Sprovodi adekvatne promene u sistemu i knjigovodstvenoj evidenciji;

- Komunicira sa poreskom upravom i usaglašava evidenciju u cilju nesmetanog rada kompanije;

- Samostalno vodi poslovne knjige, priprema i sastavlja finansijske izveštaje, izveštaje interne revizije i kontrole i poslova eksterne revizije i kontrole;

- Prati i usaglašava stanja finansijskih kartica domaćih i inostranih dobavljača i kupaca;

- Zadužen je za prihode i rashode i obračun finansijskog rezultata preduzeća, obračuni poreskih rashoda;

- Sarađuje sa svim odeljenjima u kompaniji, obezbeđuje i pruža sve potrebne informacije i podatke u svrhu izrade finansijskih izveštaja radi analize poslovanja;

- Odgovara za dokumentaciju prihoda finansija (RSD, EUR računa), komunicira sa bankom;

- Prati nesmetani rad računovodstvenog sistema (upravljanje gotovinom, dospelim fakturama prema dobavljačima i sl.);

- Vrši kompletnu obradu promene podataka za zaposlene prilikom upućivanja radnika na rad u inostranstvo;

- Poslovno se usavršava;

Uslovi za kandidate su:

- Obrazovanje:

- Visoka stručna sprema;

- Ekonomski fakultet;

- Pravni fakultet;

Poznavanje jezika:

- Slovački jezik – prednost (nije uslov)

- Engleski jezik – B2, C1

Vozačka dozvola: B

Radno iskustvo na sličnim poslovima: Minimum 2 godine

Očekivane sposobnosti:

- Odlično poznavanje rada na računaru

- Fleksibilnost, nezavisnost, odgovornost, doslednost, timski rad, organizacione sposobnosti

- Želju za usavršavanjem

Nudimo:

- Ugovor na neodređeno vreme u stabilnoj firmi;

- Prijatno, dinamično radno okruženje;

- Mogućnost napredovanja i razvoj karijere;

Zainteresovani mogu poslati stručnu biografiju na e-mail adresu: hr.rs@pyronova.com

Ovaj oglas više nije aktuelan!